Goniophotometer: Powrót do podstaw

29 września, 2022 Off By admin
Zasadniczo, rolą goniofotometru jest barki w pomiarze światła uwalnianego z obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, użycie tego urządzenia wzrosło, przede wszystkim przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy zamiar pogadać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak pierwocina światła jest jednorodne, to jest popularny w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże prestiż w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, o ile chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, wszak daje sąd na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one wspomóc w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą przynieść ulgę w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest masa mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą ulżyć w pomiarze jednorodności koloru oraz skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy aktualnie kilka popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji i jej zastosowań. Dlatego grunt jest, ażeby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten model urządzenia posiada stałą ośka poziomą oraz oś pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten kategoria jest wyposażony w stałą ośka pionową zaś dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż zarówno typ A jak i kategoria B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten wariant jednostki jest w użyciu do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii zaś poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten model charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, że kategoria C jest cieszący się popularnością jako struktury jednokolumnowe. Ten wersja struktury jest utworzony, gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl kwestia biorąc, ów odmiana jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej i innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe a poblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był skondensowany deskrypcja zastosowań oraz typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten materiał pomoże Ci być w użyciu daleko lepsze zrozumienie tych jednostek.