Goniophotometer: Powrót do podstaw

12 lutego, 2022 Off By admin
Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego z obiektu pod różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, przeznaczenie tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza z racji pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl analiza światła. W tym artykule, mamy zamierzenie porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań a rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy zarzewie światła jest jednorodne, owo jest wzięty w charakterze Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, iż istnieje duże prestiż w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśliby chodzi o projektowanie tudzież oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, natomiast daje opinia na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one odciążyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą pomóc w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest sporo mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru zaś skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy obecnie nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od czasu rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego ważne jest, by zrozumieć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten model urządzenia posiada stałą oś poziomą zaś oś pionową połączoną prostopadle do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten typ jest wyposażony w stałą ośka pionową zaś dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż w podobny sposób rodzaj A gdy zaś model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów kategoria jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten rodzaj charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, aby pamiętać, iż gatunek C jest cieszący się popularnością jak struktury jednokolumnowe. Ten model struktury jest utworzony, jak zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl materia biorąc, ów odmiana jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej zaś innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome sukurs obrotowe natomiast lśnienie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był krótki deskrypcja zastosowań oraz typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów artykuł pomoże Ci trwać w znacznym stopniu lepsze zrozumienie tych jednostek.