Niedobór pracowników być może być doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

24 grudnia, 2021 Off By admin
Niedobór pracowników może być doskonałą wiadomością dla gospodarki! Może, na odwrót może, firmy obudzą się a dostrzegą charakterystyczny wkład pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy oraz niszczą zaleta firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę atut tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu poprzednio bankructwem, natomiast to nie powstrzymało ich chciwych prezesów poprzednio zgarnięciem sowitych premii.

Mamy nieobecność pracowników, oraz firmy starają się zatrudnić każdego, kto jest chętny. Niektóre firmy, kiedy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska interes Loblaw zaś jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, kiedy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy stopień skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się to niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę spośród ręką http://www.boczar.eu w słoiku z ciasteczkami, i białogłowa powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór to zrobił!”.

Niedobór pracowników murowany blisko tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski wtem wzrosły. Per se, owo nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu stanowić pewnym, jestem sprzeciwiający się opodatkowaniu zysków przy użyciu rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od chwili zysków. To było w tenże sam raz. W międzyczasie moja kobieta a ja robiliśmy kupowanie w sklepie Loblaw, i personel kontynuowali swoją doskonałą obsługę, w pobliżu iż Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą zdać sobie sprawę, iż personel pierwszej linii są fundamentem firmy zaś odnosić się ich dobrze, a nie kiedy trybiki wyrabiające premie dla prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników podczas gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni oraz inni badacze znaleźli mocny alians pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy i ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest dobra wiadomość: tryb pokazują, że niektóre firmy przełamują algorytm natomiast traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – to przeciwnie niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły trymestr w charakterze nagrodę, stąd wykorzystują pracowników zaś fałszują wyniki w ciągu późniejszy kwartał. Powtarzam: jestem przeciwny opodatkowaniu biznesu przez rząd. Jednak popieram ustawa Bidena Build Back Better odnośnie do opodatkowania wykupu akcji, kto został przyjęty przez Izbę tudzież jest rozpatrywany za sprawą Senat, nawet o ile przypuszczalnie posiadać owszem cienki ważność na wykup akcji. Firmy nie powinny zdradzać miliardów na wykup akcji, symultanicznie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny cechować na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy z wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór być może przechowywać we wnętrzu efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii spośród funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni dodatkowo usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest zaprzestanie wykupu przy użyciu piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo także nie powinno odbierać premii w ciągu pięciu lat od czasu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, który zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) miał rewelacja w 2019 roku zaś zdecydował, że maksymalizacja wartości dla akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta świadectwo z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, iż BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy tudzież błyskawicznie je porzucił oraz wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii później odchodzili od chwili tych frazesów.