Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

24 grudnia, 2021 Off By admin
Z natychmiastowo czasu, nastąpił każdorazowy rozbudowa w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa oraz nawigacji. W związku spośród tym, ruch ów spowodował wzrost wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został oryginalnie określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami oraz przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości dużo z jego wskaźników jest daleko lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny i dyletancki rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania i intensyfikacja częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury i http://www.karlinski.eu obniżenie strat

3. Poprawa sprawności zaś zredukowanie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przysporzyć się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest napęd elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania zaś rozpędzania podczas procesu jazdy. Dlatego też smykałka pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz aparat oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik wykonany spośród węglika krzemu. Dzieje się w samej rzeczy dlatego, iż materiał ów ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest to bardzo dobry opcja aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstość a temperatura.

Chodzi o to, iż artykuł ten może obniżyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zmniejszenie wagi a rozmiaru o nad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypuszczalnie wesprzeć dysponować potrzebny istotność na konfigurację sieci zaś dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami i w dużej mierze wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi blisko 96%. Jeśli acz zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest zintensyfikowanie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą ulżyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą ulżyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie sława urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoko jaśniejsze oraz być może zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 plagi http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ten rodzaj oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich kiedy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne zaś światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one ulżyć w zmniejszeniu gnój a kosztów.